Plecaki i torby

www.przyszlaedukacja.com.pl

Do zapakowania całego ekwipunku potrzebnego podczas wyprawy surwiwalowej najlepiej nadają się plecaki. W zależności od pory roku i czasu trwania eskapady należy dobrać sobie jego pojemność. W handlu są dostępne bardzo różne modele plecaków i łatwo jest obecnie wybrać najbardziej funkcjonalny.

Wszystkie są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów wodoodpornych. Przeznaczone do używania w trudnych warunkach mają podwójne szwy i wzmocnienia w najbardziej newralgicznych punktach. Posiadają dużo kieszeni różnej wielkości, organizery, profilowane szelki, regulowane pasy biodrowe i uchwyty do przenoszenia w dłoni.

Niektóre mają też dodatkowe troki do przymocowania karimaty, śpiwora lub niewielkiego namiotu. System zamków błyskawicznych pozwala na szybki i łatwy dostęp do głównej zawartości plecaka. Najbardziej potrzebne i podręczne akcesoria np.

latarkę, pieniądze, dokumenty, kartę przetrwania bądź podpałkę, dobrze jest schować do torby biodrowej noszonej w pasie. Podobnie jak plecaki, torby są również z materiałów wodoodpornych, mają kieszenie, zamki błyskawiczne i rzepy. Aby samemu zabezpieczyć się przed deszczem można również zaopatrzyć się w torby przeciwdeszczowe.